آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

بخش بزرگی از صنعت عکاسی حول مد و کالاهای تجاری متمرکز شده است. به تعداد مدلی که هر روز عکس هایشان را می بینید، بیندیشید. اکثر تبلیغات تلویزیونی آنها را در حالی که با آخرین مد روز قدم می زنند نشان می دهند، مجله ها با عکس هایشان پر شده و حتی شما عکس های آنها را در ایستگاه های اتوبوس و در اتوبان ها دیده اید.

آموزش عکاسی از محصولات در نور طبیعی

عکاسی از غذا توسط سهیل ارجمند

عکاسی از محصولات ممکن است کار دلهره‌آوری به نظر برسد. اگر به عکس‌های تبلیغاتی نگاه کنید، خودتان را غرق در تعداد زیادی عکس های محصول باکیفیت و حرفه ای می بینید که ممکن است برای یک تازه کار دور از دسترس به نظر برسند (و احتمالا همینطور هم هست). باید در نظر داشت که عکاسی از محصولات همیشه به یک روش انجام نمی شود. در بسیاری از موارد، روشی بسیار ساده تر این کار را به خوبی انجام خواهد داد.

 

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی به شاخه‌ ای از عکاسی گفته می‌شود که از طریق آن به ثبت دقیق و کامل و با کیفیت محصول یا پروداکت می‌ پردازیم. در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و نورپردازی دقیق و مناسب  تلاش می‌کند تا تصویری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. به بیان ساده‌ تر عکاس صنعتی وظیفه‌ اش این است که نمای کاملی را از کالا ثبت کرده و به مشتری یا کارفرما ارائه کند. در این شاخه از عکاسی همانگونه که بیان شد هدف نمایش کامل و واضح کالا از زوایای مختلف است به طوری که بیننده به مشخصات شئی آگاه گردد. همچنین ممکن است موضوع عکاسی صنعتی خط تولید یا نمایی از کارخانه باشد.

مجسمه اطلس

عکاسی از چیزهای کوچک به سبک عکاسی از محصولات هنگامی که شما از یک آیتم برای یک کمپین بازاریابی عکاسی می کنید، یا شرایط فیزیکی آن را ثبت می کنید، این کار عکاسی از محصولات (شاخه ای از عکاسی صنعتی یا تجاری) نامیده می شود. این یک نوع بسیار تخصصی از عکاسی است. اگرچه ممکن است شما هیچ وقت فرصت عکاسی از یک محصول تجاری را پیدا نکنید،