موارد مهمی که هنگام عکاسی از صحنه های زمستانی باید در نظر بگیرید

 

ترجمه: سهیل ارجمند

زمستان فصلی عالی برای عکاسی و زمانی جادویی از سال برای خارج از منزل بودن است. عکاسی از صحنه های زمستانی می تواند فرصتی هیجان‌انگیز برای گرفتن برخی از تصاویر منحصر به فرد و فوق العاده باشد ، به خصوص هنگامی که یک صحنه آشنا از برف پوشیده می‌شود و تبدیل به یک منظره کاملاً متفاوت می شود. در اینجا چند نکته در مورد نحوه عکاسی از صحنه های زمستانی ذکر می‌شود:

1- از غروب و طلوع طولانی تر زمستان بیشترین استفاده را ببرید

علی‌رغم دمای سردتر، یکی از لذت های زمستان این است که  طلوع خورشید طولانی تر است . همچنین در طول روز، خورشید در آسمان پایینتر می ماند و نور فوق العاده ای را فراهم می کند.

اگر بتوانید عناصر و سرمایه‌گزاری در بیرون را برای گرفتن این لحظات جادویی در طول زمستان به کار بگیرید ، به احتمال زیاد یک ثبت خلاق خواهید داشت و برای تلاش های خود پاداش در‌خور خواهید گرفت. یکی از مزایای عکس گرفتن در غروب و سپیده دم در زمستان این است که طلوع آفتاب خیلی دیرتر از تابستان و غروب خیلی زودتر است.

2- کنتراست ها را پیدا کنید

هنگام عکاسی از صحنه های زمستانی مانند برف ، معمولاً تصویری با تضاد شدید بین سوژه ها و رنگ ها وجود دارد که می تواند باعث ثبت عکس‌های قابل توجهی شود. به عنوان مثال ، سفیدی برف در مقابل تاریکی یک شبح درخت به خوبی قرار می گیرد و زیبایی را با یک خورشید رنگارنگ ترکیب می کند.

از طرف دیگر ، آسمان گرم زمستان با تن سرد برف ترکیب خوبی را ایجاد می کند. به دنبال پیدا کردن و عکس گرفتن از این نوع کنتراست در تصاویر خود باشید و نتایج از نظر بصری خیره کننده تر خواهد بود.

3- صحنه های روشن و رنگارنگ بگیرید

از نور زمستان بیشترین استفاده را ببرید و صحنه هایی با نور روشن بگیرید. برف سفید روشن زیبایی خاصی را به صحنه زمستانی می بخشد و می تواند یک موضوع کسل کننده را جالب تر جلوه دهد. زمان بسیار خوبی برای عکاسی از صحنه های رنگارنگ زمستانی، زمانی است که خورشید می درخشد.

به دنبال مکانهایی دیدنی و رنگارنگ باشید که ممکن است در آن حیوان ، درخت ، مردم ، خانه ، ساختمان یا حتی آدم برفی باشد. رنگهای گرم آنها را در نور درخشان ثبت کنید. اگر تصاویر شما کمی تاریک به نظر می رسد ممکن است نیاز به نوردهی بیشتر داشته باشید تا تصاویر شما کمی روشنتر شود.

4- باتری­های بیشتری به همراه داشته باشید

باتری ها در هوای سرد به خصوص هنگام عکس گرفتن از صحنه های زمستانی ، ضعیف  و سریعتر  تمام می شوند.

قبل از شروع کار حتماً آنها را به طور کامل شارژ کنید تا حداکثر زمان عکسبرداری شما بیشتر شود و قطعات یدکی را در جای گرم مانند جیب داخلی نگه دارید.

5-  خودتان را گرم نگه دارید

یکی از مهمترین چالش ها با عکاسی از صحنه های زمستانی ، گرم نگه داشتن خودتان است. حیرت‌انگیز است که هنگام بی حرکت ایستادن در حال عکاسی در سرما،  دمای بدن شما به سرعت کاهش می یابد.

برای حفظ گرما لباس چند لایه بپوشید (لایه های پایه حرارتی و پشم واقعا مفید است).  برای گرم نگاه داشتن خود دستانتان را با دستکش وسر را با کلاه بپوشانید و از گرم کننده‌های مخصوص دست را در این موارد برای گرم کردن دست استفاده کنید، به خصوص اگر مجبور شوید دستکش خود را برای حرکت بر روی دکمه های دوربین در هنگام عکس گرفتن در بیاورید.

 نوعی دستکش زمستانی به طور خاص برای عکاس ها طراحی شده است. انگشت شست و انگشت اشاره به صورت آزادتر قدرت مانور بیشتری دارند. در صورتی که زیاد در برف و سرما می مانید خرید یک جفت ان را نوعی سرمایه گزاری در نظر بگیرید.

 

همچنین ، میان وعده ها و آب را برای حفظ انرژی و هیدراته بودن بدن خود بیاورید.

6- نحوه عکاسی از برف:

برف چشم انداز را روشن می کند و همه چیز را در بیرون از خانه شگفت انگیز می کند. با این حال ، عکاسی از برف با چالش هایی همراه است. در اینجا نکات مفیدی وجود دارد که هنگام عکس گرفتن از برف باید در نظر بگیرید:

  • تنظیم تراز سفیدی روی " Cloudy"حالت ابر، یا قرار دادن کلوین ها در طیف گرمتر به شما کمک می کند تا گرایش مایل به آبی برف را جبران کنید. این امر خصوصاً در روزهای پرآب و یا ابری مشهود است که ممکن است در تصاویر خود یک گودال آبی را به سمت برف بکشید.

هنگام عکاسی از برف ، بیشتر نوردهی کنید تا برف به جای "خاکستری" سفید باشد.

هنگام استفاده از سیستم نوردهی اتوماتیک دوربین ، برف می تواند باعث ایجاد خطا در نورسنجی دوربین شما بشود.

برای دستیابی به نوردهی صحیح ، باید این کار را با  جبران نوردهی از 1 تا 2 استاپ مثبت جبران کنید.  این عمل بالا  کمک می کند تا برف سفیدتر از رنگ خاکستری کم رنگ به نظر برسد.  به این شکل تصاویر شما دقیق تر و نمایانگر جزییات صحنه پوشیده از برف خواهند بود.

این مسئله هم در زمان بارش برف و هم بعد از آن صادق است.

 همچنین ، از فیلتر پلاریزه استفاده کنید – با کمک آن می توانید جلو بازتابش شدید برف را در روزهای آفتابی بکاهید. همچنین این فیلترمی تواند به شما کمک کند تا بهتر بتوانید جریان های آب را مشاهده کنید ، زیرا این بازتاب ها در بالای آب قطع می شود.

نتیجه

زمستان می تواند فصلی درخشان برای عکاسی باشد، خواه عکس‌های نزدیک به خانه و یا در مکانهای عجیب و غریب که از اماکن دورتر می‌گیرید. از چالش های پیش روی عکاسی از صحنه های زمستانی نهراسید. از خانه خارج شوید و در زمستان امسال با دوربین خود مشغول عکاسی شوید و از این نکات برای گرفتن برخی از عکسهای عالی که می توانید به آنها افتخار کنید استفاده کنید.

تصاویر زمستانی خود و تجاربتان را  با ما در میان بگذارید.