عکس های سرگرم کننده 5 ثانیه ای

مجموعه عکس های خود را بررسی کنید ، و من شرط می بندم که بیشترین عکس ها با سرعت 1/30 ثانیه یا سریعتر گرفته شده اند. معمولاً ما می خواهیم هر حرکتی را فریز کنیم و تا آنجا که ممکن است یک تصویر واضح داشته باشیم. با این حال ، در مواقعی دیگر ، ممکن است بخواهیم از نوردهی طولانی برای تصاویر خلاقانه استفاده کنیم.
آبشارهای ابریشمی ، ابرهای خط دار ، امواج اقیانوس ها که بیشتر شبیه غبار هستند – این تصاویری است که در آنها ممکن است از سرعت شاتر پایین استفاده کنیم که چندین ثانیه یا حتی چند دقیقه طول بکشد . اما در مورد حد وسط ، مثلاً قرار گرفتن در معرض 5 ثانیه ، چطور؟ چه نوع ظاهری ممکن است به شما بدهد.

برای مثالهای این مقاله ، کمی انعطاف پذیر باشیم و بگوییم هر چیزی بین چهار تا هشت ثانیه همان چیزی است که ما به آن علاقه داریم.
خوشبختانه ، لایت روم می تواند با مشاهده سرعت شاتر ثبت شده در داده های Exif ، تصاویر را فیلتر کند . من به راحتی توانستم ببینم که کدام یک از بیش از 105،500 تصویر موجود در کاتالوگ Lightroom من در آن محدوده قرار دارد. این فقط 1036 مورد یا 98/ 0 درصد بود.

بنابراین ، اگرچه ممکن است از سرعت شاتر در محدوده 5 ثانیه ای اغلب برای عکاسی عمومی استفاده نشود ، همانطور که مشاهده خواهید کرد ، اما گاهی اوقات این دامنه برای ظاهر مورد نظر شما مناسب است.

سه پایه یا دستی؟<br />”قانون فاصله کانونی معکوس” می گوید برای جلوگیری از تاری لرزش دوربین باید همیشه سعی کنید در فاصله کانونی 1 / لنز به عنوان حداقل میزان نگه داشتن دوربین خود عکس بگیرید. به عنوان مثال، با استفاده از لنز زوم 70-200mm اگر شما فاصله کانونی 70mm را استفاده کنید،سرعت شاتر خود را باید روی 1/70 یا سریع تر مثل 1/100 تنظیم کنید.

برای استفاده ازفاصله کانونی 200 میلی متری بهتر است برای جلوگیری از لرزش، سرعت شاتر دوربین در 1/250 یا سریعتر باشد.